Wiadomości - Bytów - Naszemiasto.pl

Bytów - naszemiasto.pl
 - Bytów - naszemiasto.pl
 1. Uroczysta gala zamknięcia 48. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych rozpoczyna się w sobotę 23 września o godzinie 19.00. Tuż przed tym, gdy wszystkie gwiazdy, filmowcy i goście zasiedli na widowni Teatru Muzycznego, fotoreporterzy wykonali zdjęcia wszystkim nominowanym ekipom na czerwonym dywanie. Kto uzyska najbardziej prestiżową statuetkę polskiego świata filmowego?
 2. Raport Pileckiego to film o życiu i działalności rotmistrza Witolda Pileckiego, który jest jednym z największych przedsięwzięć budżetowych w polskim kinie. O tym, jak wygląda praca na planie tak dużej produkcji i czy wcielanie się w postać istniejącą naprawdę jest łatwiejsze rozmawiamy z odtwórcami głównych ról - Przemysławem Wyszyńskim i Pauliną Chapko.
 3. Różyczka trafiła już do kanonu uwielbianych polskich filmów. To wielki sukces twórców z 2010 roku, który doczekał się kolejnej części. Tym razem na ekranie obserwujemy losy córki bohaterki znanej z pierwszej części, która powoli odkrywa, kim w rzeczywistości jest. To pełna napięcia opowieść o tożsamości, polityce i złamanym sercu. Zobaczcie rozmowę z Magdaleną Boczarską.
 4. Nowy patrolowiec został już odebrany przez Morski Oddział Straży Granicznej – poinformował w sobotę na platformie X minister spraw wewnętrzych i administacji Mariusz Kamiński. Jednostka będzie służyć głównie na Morzu Bałtyckim, gdzie może być wykorzystywany m.in. do ujawniania nielegalnych prób przekroczenia morskich granic UE, a także uczestniczyć w akcjach ratowniczych.
 5. Bytowska drogówka wczoraj włączyła się w ogólnokrajowe działania „Prędkość”, których celem było eliminowanie kierowców, którzy nie przestrzegali przepisów ograniczających prędkość. Na bytowskich drogach funkcjonariusze ujawnili aż 51 takich wykroczeń. Apelujemy do kierowców o rozsądek za kierownicą przypominając, że prędkość jest główną przyczyną wypadków.
 6. Funkcjonariusze kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn, którzy na terenie powiatu bytowskiego ukradli kilkanaście banerów wyborczych rozwieszonych w różnych częściach powiatu. Wszyscy sprawcy zostali szybko ustaleni i usłyszeli zarzuty. Wkrótce a o ich losie zadecyduje sąd. Za kradzież grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.
 7. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni dobiega powoli końca. Już w sobotę 23 września poznamy tegorocznego laureata Złotych Lwów i innych nagród w konkursach festiwalowych. Zanim to jednak nastąpi, przed nami ostatni dzień przed uroczystą galą zamknięcia. Co będzie się działo?
 8. To jej wielki debiut w głównej roli filmu pełnometrażowego. O roli Jagny w najnowszych "Chłopach" marzyło wiele aktorek, jednak to właśnie ona, po długich poszukiwaniach, została wybrana przez reżyserów - Kamila Urzędowska. Opowiedziała nam o tym, jak to się stało, że wygrała casting i co sama sądzi o "Chłopach".
 9. Horror Story, czyli jeden z najciekawszych, najmniej oczywistych obrazów Konkursu Głównego Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Epizodyczną rolę zagrała w nim Paulina Gałązka znana m.in. z filmu Dziewczyny z Dubaju. Z Pauliną rozmawiamy o tym, jak rozumieć Horror Story i jak wspomina swoje własne zmagania z pierwszą pracą.
 10. Wakacje 2023 roku zakończyliśmy plebiscytem "Najlepszy Sklep i Usługa Lata". To była wielka szansa dla wszystkich przedsiębiorców na zaprezentowanie szerokiemu gronu odbiorców swoich produktów i usług na naszym lokalnym rynku.
 11. "Nie śpij bo cię przegłosują" - takie hasło będzie można zobaczyć w najbliższych tygodniach w pomorskich pociągach i autobusach. To efekt włączenia się Samorządu Województwa Pomorskiego w kampanię profrekwencyjną w związku z nadchodzącymi wyborami. Slogan będzie można zobaczyć na plakatach i naklejkach.
 12. Rozpoczął się czwarty dzień Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni. Na horyzoncie powoli widać weekend, a co za tym idzie - wielką galę zamknięcia Festiwalu i wręczenie nagród. Już w sobotę 23 września poznamy laureatów konkursów, a przede wszystkim poznamy tytuł filmu, który otrzyma statuetkę Złotych Lwów. A tymczasem skrót wydarzeń czwartkowych.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Turystyka

Zabytki Bytowa

Szybkie omówienie co jest w miescie

Religia

Sport

Atak Wilka na rekord dystansu Ironman już 23 maja

Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…