Wiadomości - Bytów - Naszemiasto.pl

Bytów - naszemiasto.pl
 - Bytów - naszemiasto.pl
 1. Historia i teraźniejszość to nowy przedmiot, który pojawił się w roku szkolnym 2022/2023. Od września uczniowie rozpoczną II klasę, w której kontynuować będą naukę związaną z historią najnowszą. Kolejne podręczniki do HiT-u są w fazie przygotowań, a dokładnie czekają na dopuszczenie do użytku. Obecnie są to książki przygotowane przez dwa wydawnictwa: Wydawnictwo Biały Kruk i Wydawnictwo Szkolne i Pedagogiczne.
 2. Coraz cieplejsze i dłuższe dni sprzyjają spędzaniu wolnego czasu na świeżym powietrzu. Weekendowym wyjazdom za miasto i jednodniowym wycieczkom często towarzyszy alkohol. Decydując się nawet na jednego drinka lub piwo, nie wolno jednak zapominać o zdrowym rozsądku i ostrożności. Przemawiają za tym alarmujące statystyki.
 3. Plaża, morze, słońce i czysta woda – to wakacyjne marzenie wielu polskich turystów. Nie trzeba jechać za granicę lub nad Bałtyk, czy zażyć letniej kąpieli pod otwartym niebem. Ruszył sezon kąpielowy 2023, a wraz z nim przygotowana przez Główny Inspektorat Sanitarny mapa polskich kąpielisk. Przed nadchodzącymi upałami warto sprawdzić, gdzie znajduje się najbliższe kąpielisko i czy woda w nim jest czysta i bezpieczna dla dzieci i dorosłych.
 4. Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej przyciągają turystów z Polski (i nie tylko) przez cały rok. Wszystko za sprawą wyjątkowej przyrody i dobrze rozbudowanej infrastruktury turystycznej – po prostu nie da się tam nudzić! By ułatwić wam zaplanowanie wycieczki, sporządziliśmy listę – zobaczcie najciekawsze, najfajniejsze i najbardziej urokliwe atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej i okolic. Co zobaczyć w tej malowniczej krainie? Wieże widokowe, muzea i parki dla dzieci to dopiero początek.
 5. Marzysz o egzotycznym i spokojnym miejscu na wakacje, z dala od zatłoczonych turystycznych miejsc? Jeśli tak, z pewnością zainteresuje Cię lista 10 najrzadziej odwiedzanych krajów na świecie. Choć większość z nich jest odległa i egzotyczna, nie brakuje również europejskiego akcentu.
 6. Do końca 2023 roku ma być gotowy nowy oddział wewnętrzny Szpitala Miejskiego w Miastku. Prace budowlane rozpoczęły się w maju. Ich koszt to prawie 7 milionów złotych.
 7. Plotki o udziale Dolpha Lundgrena w serialu Netflix z uniwersum Wiedźmina zostały potwierdzone. To jednak nie wszystko, ponieważ aktor zagra... wiedźmina. Sprawdźcie szczegóły i jak według sztucznej inteligencji będzie on wyglądał jako zabójca potworów. Zapraszamy.
 8. Czerwiec jest miesiącem, w którym obserwatorzy nocnego nieba mają wiele interesujących zjawisk do odkrycia. Sprawdzamy, jakie ciekawe zjawiska astronomiczne będziemy mogli zaobserwować na nocnym niebie w tym miesiącu. Zabierzcie ze sobą lornetki, teleskopy lub po prostu cieszcie się gołym okiem tym, co do zaoferowania ma nocne niebo na początku lata.
 9. Świat, ale i Polska zna przykłady psów, które zostały uznane za najwierniejsze na świecie. Te czworonogi mają swoje pomniki,a jeden z nich stał się bohaterem niezwykle wzruszającego filmu, który do dziś jest jedną z najwyżej ocenianych produkcji na świecie wśród Internatów. Przyglądamy się rasom psów, które w naturalny sposób przywiązują się do właściciela, a do tego są najmądrzejsze. Kto na szczycie listy?
 10. W czwartek (1 czerwca) obchodzimy Dzień Dziecka i z tej okazji młodzi pasażerowie w województwie pomorskim mogą jeździć pociągami Przewozów Regionalnych za darmo. Specjalna oferta będzie obowiązywać do godz. 22.
 11. Dane Światowej Organizacji Zdrowia są bezlitosne. Każdego roku z powodu palenia papierosów umiera ponad 8 mln ludzi, a nikotyna oraz substancje zawarte w papierosach przyczyniają się do rozwoju wielu groźnych nowotworów. O czym powinniśmy pamiętać 31 maja i jak skutecznie zerwać z nałogiem?
 12. Dwuletniego chłopca, swojego wnuka, potrąciła mieszkanka gminy Bytów. Chłopiec w ciężkim stanie został przetransportowany śmigłowcem do szpitala.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Turystyka

Zabytki Bytowa

Szybkie omówienie co jest w miescie

Religia

Sport

Atak Wilka na rekord dystansu Ironman już 23 maja

Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…