Wiadomości - Bytów - Naszemiasto.pl

Bytów - naszemiasto.pl
 - Bytów - naszemiasto.pl
 1. Podpisana pod koniec września przez prezydenta Andrzeja Dudę ustawa zakłada wydłużenie terminu płatności bonem turystycznym. Największym beneficjentem Polskiego Bonu Turystycznego są parki rozrywki. Jak informuje Zakład Ubezpieczeń Społecznych, w czołówce znalazły się także sieci hoteli.
 2. Policjanci z Bytowa zatrzymali dwóch nastolatków, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Okazało się, że mają przy sobie marihuanę. Teraz 15 i 16-latek za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
 3. W podmiasteckim Stachowie 24 września br. wybuchła duża domowa destylarnia alkoholu. To ustalenia prokuratury. 52-letni Jan K., jej właściciel, usłyszał już zarzuty, także o narażenie na utratę życia swojego 12-letniego syna. Grozi mu do 3 lat więzienia.
 4. Bytowscy dzielnicowi zatrzymali dwóch nastolatków, którzy na widok radiowozu zaczęli uciekać. Okazało się, że mają przy sobie marihuanę. Teraz 15 i 16-latek za posiadanie narkotyków odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.
 5. Ruiny pałacu w podmiasteckiej Kamnicy od kilku lat są własnością Skarbu Państwa. W praktyce nie mają jednak właściciela, bo działki nie chce ani prezydent Krakowa, ani starosta bytowski, którzy reprezentują w tej sprawie państwo. Najwięcej do powiedzenia mają złodzieje, którzy kradną stąd materiały budowlane.
 6. Szeregowi pracownicy miasteckiego ratusza żądają podwyżek. Zapowiadają protest, jeśli ich nie dostaną. Padają mocne słowa o tym, że kierownictwo urzędu „pluje im w twarz”.
 7. Gmina Parchowo pierwszy raz zorganizowała imprezę pod nazwą Wielkie Grzybobranie. Najwięcej, bo blisko 8 kilogramów zebrała Aleksandra Michałek i Natalia Zatoń.
 8. Przyjdź i zobacz odrestaurowany budynek dworca w Bytowie, szczególnie te miejsca które, na co dzień nie są dostępne: piwnice i poddasze.
 9. Leśne zwierzęta coraz częściej wychodzą na drogę wprost pod nadjeżdżający samochód. W Parchowie kierowca zderzył się, aż z siedmioma dzikami, które przebiegały przez jezdnię.
 10. Coraz głośniej mówi się o tym, że wybuchy mające miejsce na Bałtyku w poniedziałek i wtorek (26-27 września), nie mogły być "zbiegiem okoliczności". Na polecenie Ministra Sprawiedliwości i Prokuratora Generalnego Zbigniewa Ziobry, śledczy z Gdańska wszczęli postępowanie w sprawie dokonanych uszkodzeń i wycieków na dnie Morza Bałtyckiego.
 11. Od kilku dni niezwykłą popularnością cieszy się satyryczne zdjęcie, sugerujące podział Obwodu Kaliningradzkiego przez Czechy i Polskę. Czesi w związku z anektowaniem terytoriów Ukrainy zakpili z Rosji, tworząc petycję, by zorganizować referendum w sprawie wcielenia Obwodu Kaliningradzkiego do swojego państwa. Propagatorem "mema" w u naszych południowych sąsiadów jest Tomas Zdechovsky, czeski eurodeputowany. O co dokładnie chodzi z dowcipem o "rozbiorze" Obwodu Kaliningradzkiego przez Polskę i Czechy?
 12. Zbiórka do puszek ruszyła 3 października i potrwa do 7 października. Pieniądze zostaną przekazane na leczenie 12-letniego Kuby, ucznia SP nr 3 w Miastku. Chłopiec trafił do szpitala w Gdańsku po wybuchu najprawdopodobniej gazu w Stachowie. Zebrane środki pomogą też w odbudowie zniszczonego domu.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Turystyka

Zabytki Bytowa

Szybkie omówienie co jest w miescie

Religia

Sport

Atak Wilka na rekord dystansu Ironman już 23 maja

Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Powitanie Nowego roku w Bytowie

Powitanie Nowego Roku w Bytowie na rynku koło kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. [GALERIA]

Więcej…