Wiadomości - Bytów - Naszemiasto.pl

Bytów - naszemiasto.pl
 - Bytów - naszemiasto.pl
 1. Technologia rozwija się w zawrotnym tempie. Dzieje się to na tak dużą skalę, że wkracza prawie w każdy aspekt życia. Na pomoc ze świata technologii mogą liczyć nie tylko studenci, rodzice, ale także opiekunki osób starszych. Sprawdźcie, w jakim zakresie.
 2. Niemal 20 mln zł rządowego dofinansowania trafi dodatkowo do marszałka województwa pomorskiego na dofinansowanie 39 połączeń komunikacyjnych w regionie. Pieniądze pochodzą Funduszu rozwoju przewozów autobusowych. Pomorski sejmik na dzisiejszej sesji dokonał niezbędnych korekt budżetu województwa.
 3. - Ujęty w ustawie metropolitalnej obszar dla Pomorza jest zbyt duży - mówi Tadeusz Cymański. Poseł Zjednoczonej Prawicy przekonuje, że obszar niemal od Ustki do Elbląga wymaga analizy. Wprowadzenia ustawy natomiast chcą działacze Platformy Obywatelskiej. Dwie posłanki PO w tej sprawie złożyły interpelacje do MSWiA.
 4. Robbie Williams wziął udział w nowej kampanii, w której wystąpił razem z najbardziej psotliwym kotem w okolicy, Felixem. Utwór "It's Great To Be a Cat" – „Jak dobrze tak kotem być!” podbija sieć. Sprawdźcie, jak zareagowali internauci.
 5. Niebywała gratka dla melomanów. Zwłaszcza tych młodszych. W gmachu Liceum Ogólnokształcącego w Bytowie wystąpi australijski piosenkarz Cooper Lower. Niepotrzebne są bilety, ale warto wziąć trochę pieniędzy, bo będzie zbiórka gotówki do kapelusza.
 6. Fundacja Judyta, która ma swój oddział w Trójmieście, poszukuje osób chętnych zapewnić tymczasowy dom dla psów. Podpowiadamy, w jaki sposób można pomóc.
 7. Wiosną w Bytowie na skrzyżowaniu ulic Lęborskiej i Przemysłowej będą potworne utrudnienia w ruchu. To dlatego, że trwa pierwszy etap budowy małej obwodnicy Bytowa. Docelowo inwestycja ma odkorkować miasto.
 8. Szczepionka na raka piersi wejdzie na rynek w ciągu najbliższych lat? Wyniki badań pierwszej fazy testów są obiecujące. Sprawdźcie, co już teraz wiadomo na ten temat.
 9. Zbieg okoliczności i szybka reakcja policjantów z Bytowa uchroniła starszą mieszkankę od straty dużej gotówki. Zadzwonili do niej oszuści, podając się za policjanta i prokuratora.
 10. Przez dwa dni pomorscy policjanci zwrócą szczególną uwagę na bezpieczeństwo pieszych. 30 i 31 stycznia odbędzie się akcja "Bezpieczny pieszy", w związku z tym w rejonach przejść dla pieszych pojawi się więcej patroli.
 11. Robert Gawliński niedawno ponownie się przeprowadził. Muzyk, który od lat jest związany ze sceną, przeszedł spektakularną metamorfozę. Zobaczcie zdjęcia.
 12. Zima nie jest łatwym czasem dla włosów. Niskie temperatury, wiatr, a także ogrzewanie w pomieszczeniach nie sprzyjają ich kondycji. Jak zadbać o nie w tym trudnym okresie? Jedną z metod jest sięgnięcie po witaminy. Podpowiadamy, jakie wybrać.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Turystyka

Zabytki Bytowa

Szybkie omówienie co jest w miescie

Religia

Sport

Atak Wilka na rekord dystansu Ironman już 23 maja

Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Powitanie Nowego roku w Bytowie

Powitanie Nowego Roku w Bytowie na rynku koło kościoła p.w. Św. Katarzyny Aleksandryjskiej. [GALERIA]

Więcej…