Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

tak! ROBERT WILKOWIECKI – najszybszy polski zawodnik elity – zaatakuje w warunkach domowych wynik trzykrotnego Mistrza Świata Jana Frodeno.

Robert chce osiągnąć jeszcze jeden mistrzowski cel: spektakularnie pobić swój własny oficjalny rekord Polski na dystansie Ironman (3,8 km pływania, 180 km jazdy na rowerze i 42,2 km biegu), pokonując magiczną granicę 8 godzin. Poniżej tej granicy na mecie nie zameldował się jeszcze żaden polski triathlonista.
To niecodzienne wydarzenie odbędzie się 23 maja 2020 roku we Wrocławiu. Organizatorzy wydarzenia przewidują, że zgromadzi ono przed monitorami komputerów, tabletów czy telefonów komórkowych kilkadziesiąt tysięcy ludzi pozytywnie zakręconych sportem. W trakcie bicia rekordu prowadzona będzie zbiórka funduszy na Fundację FizjoTRIterapia, której celem jest pomoc niepełnosprawnym dzieciom oraz spełnianie ich marzeń o uprawianiu sportu.

Kilka tygodni temu aktualny Mistrz Świata Ironman Jan Fordeno ukończył dystans Ironman w swoim domu, osiągając czas 8h33m40s. Teoretycznie 226 km wyścigu bez konkurentów, na niewielkiej przestrzeni, z wykorzystaniem jedynie małego basenu z przeciwprądem, stacjonarnego roweru i bieżni, jest znacznie trudniejsze niż otwarta rywalizacja w plenerze, wspierana okrzykami tysięcy kibiców. I dlatego wyścig realizowany prawie w miejscu, stanowi niespotykane wyzwanie dla ciała i głowy sportowca.

Wyczyn Mistrza Świata zainspirował mnie do pokonania magicznej granicy 8 godzin na pełnym dystansie i to w domu, choć nigdy nie ukończyłem dowolnego triathlonu w takich warunkach. Oznaczyliśmy tą próbę bicia rekordu kodem PL8H, co oznacza „Polak zejdzie poniżej 8 godzin”. Mimo panujących od dwóch miesięcy ograniczeń, wraz z moim trenerem tak dostosowaliśmy mój plan treningowy, by skutecznie realizować wyznaczone na sezon założenia treningu”. Jestem w świetnej formie i czuję, że zrealizuję ambitny cel, jakim jest pobicie aż dwóch rekordów.” – tłumaczy Robert Wilkowiecki, aktualny triathlonowy Mistrz i rekordzista Polski.

Niecodzienne bicie rekordów będzie transmitowane na żywo na Facebooku, start 23 maja o godzinie 9:00. Całość zmagań Roberta Wilkowieckiego komentował będzie Filip Szołowski - Mistrz Polski i medalista Mistrzostw Świata w triathlonie, trener i autorytet w tej dyscyplinie sportu.
A wspierać go będą zawodnicy PRO i eksperci sportowi, m.in.: Alicja Tchórz, Agnieszka Jerzyk, Jerzy Górski, Czesław Lang, Henryk Charucki, Bartosz Huzarski, Paweł Korzeniowski, Henryk Szost, Marcin Białobłocki, Maciej Dowbor, Łukasz Grass, Kacper Adam czy Sebastian Karaś. Nie obejdzie się też bez takich gwiazd filmu i estrady jak Karolina Gorczyca, Bartłomiej Topa, Sidney Polak, Tomasz Jachimek, aktywnie uprawiających triathlon lub jedną z jego dyscyplin.
Za miejsce bicia rekordów wybrano nieruchomość wrocławskiego dewelopera PCG, która idealnie zaprojektowana jest do tego typu aktywności: wielofunkcyjne przestronne pomieszczenia, optymalnie zaaranżowane wnętrza, nowoczesny design. Jednym słowem „przestrzeń nie tylko do mieszkania”.
Podczas jazdy na rowerze i biegu będzie każdy będzie mógł dołączyć do Roberta za pośrednictwem platformy Zwift. Będzie to doskonała sposobność na wirtualne sprawdzenie się w pojedynku z Mistrzem. Transmisja z próby Wilkowieckiego będzie zrealizowana bardzo profesjonalnie. Widzowie obejrzą go z kilku kamer, na bieżąco będą też widzieć waty i prędkość generowaną podczas etapu kolarskiego, szybkość, z jaką biegnie oraz jego tętno na poszczególnych odcinkach.

„Gdybym ukończył ten start poniżej ośmiu godzin, będzie to znakomity driver dla mojej psychiki. Udowodnię sobie, że skoro jestem w stanie zrobić coś takiego w domowych warunkach, to mogę to osiągnąć także podczas rywalizacji na trasie prawdziwego wyścigu. Ale o tym przekonamy się, gdy już wszystko wróci do normy” – dodaje Mistrz Polski.


ROBERT WILKOWIECKI - czynny zawodnik elity triathlonu, wielokrotny reprezentant Polski na zawodach mistrzowskich organizacji Challenge Family oraz World Triathlon Corporation (IRONMAN). Lider COLNAGO TRI Team, aktualny Mistrz Polski na dystansie ½ Ironman, posiadacz obecnego rekordu Polski na pełnym dystansie IM (8h06’45”), dwukrotny medalista Pucharu Polski w triathlonie, wielokrotny Mistrz i medalista Mistrzostw Polski w pływaniu, reprezentant Kadry Narodowej w pływaniu. www.robertwilkowiecki.pl

Organizatorami wydarzenia są:

THE SPORT MANAGEMENT
Prawdziwa esencja sportu. Spółka wywodząca się z zawodowego sportu, biznesu i marketingu, specjalizuje się w działaniach menedżerskich w polskim sporcie, organizuje eventy i obozy sportowe, kreuje inicjatywy zachęcające ludzi do ruchu i bezpiecznego funkcjonowania w sporcie. Wspiera wrocławski sport i rozwój infrastruktury dla ludzi aktywnych pod hasłem #poruszamywrocław. www.thesport.pl

LABOSPORT
Firma wywodząc się z wyczynowego sportu, doskonale znająca realia i funkcjonowanie świata sportu. Specjalizuje się w indywidualnym planowaniu treningu do triathlonu oraz innych dyscyplin wytrzymałościowych zarówno dla wyczynowców, jak i zawodników amatorsko uprawiających sport. Ponadto zajmuje się organizacją obozów sportowych, testami sportowców, marketingiem sportowym i organizacją imprez, nie tylko triathlonowych, ale również biegowych, kolarskich. www.labosport.pl

Fundacja PCG GO
Fundacja stawiająca sobie za cel propagowanie aktywnego stylu życia, poprzez sport, ruch i zdrowe odżywianie. Angażuje się w diagnostykę i edukację dzieci i młodzieży, monitoruje kondycję mieszkańców Wrocławia, patronuje najważniejszym wydarzeniom sportowym i pro-zdrowotnym w mieście. Kreuje razem z władzami miasta atrakcyjne i skuteczne przedsięwzięcia rekreacyjno-sportowe. www.pcggo.pl

Partnerami wydarzenia są:
CONAGO TRI TEAM, POLSKI ZWIĄZEK TRIATHLONU, RED BULL, NEW BALANCE, LIFE FITNESS, MAVIC, HARFA HARRYSON, VERGE, DEBOER, C+CERAMIC, DEICHMANN, OLIMPIUS, 4HOPS CYCLING PUB, WSM.

Kultura

ZAPRASZAMY W MASECZKACH NA WERNISAŻ WYSTAWY ŚLADY W SOBOTĘ 27 CZERWCA O GODZINIE 17:00

Więcej…

Historia

Turystyka

Zabytki Bytowa

Szybkie omówienie co jest w miescie

Religia

Sport

Atak Wilka na rekord dystansu Ironman już 23 maja

Pasjonaci sportu w grupie kilkudziesięciu tysięcy, będą obserwować bicie rekordu świata na koronnym dystansie triathlonu? Oczywiście, że

Więcej…

Samorząd

Styl życia

Czas wolny

Rodzinny grill Tradycji

W poniedziałek 1 maja na godzinę 16:00 zapraszamy na tradycyjne nieszpory ze święta świętych apostołów Filipa i Jakuba. Po nich zapraszamy na

Więcej…