Łukasz Kujawski z Żukowa i Alicja Misiak z Susza zwyciężają na przedostatnim etapie Kaszuby Biegają 29 września w Chmielnie. XXV Biegi Damroki w Chmielnie po raz pierwszy w cyklu Kaszuby Biegają i już z

wielkim sukcesem frekwencji. W biegu głównym (321 startujących), biegach dzieci i młodzieży Małe Kaszuby Biegają oraz biegach towarzyszących, rywalizowało łącznie 761 zawodników i zawodniczek z całej Polski.Trasa biegu głównego na 10 km wiosła przez chmieleńskie osiedla oraz wsie Zawory oraz Rekowo - po cudownych terenach wokół jeziora Kłodno. Zaś młodzi adepci biegali na dystansach 400 m, 800 m i 1200 m. Biegom towarzyszyły dwa biegi for-fun tj. Bieg Przedszkolaka na 100 m oraz bieg dla wszystkich chętnych na 1200 m.

To niesamowity wynik, który pokazuje siłę marki Kaszuby Biegają. O cyklu mówi się w całej Polsce. Przyjeżdżają do nas zawodnicy ze Śląska, Małopolski, Mazowsza, Kujaw, Mazur, którzy są pod wrażeniem organizacji i pięknych terenów kaszubskich, które w Chmielnie są szczególnie cudowne. – mówi Dyrektor Kaszuby Biegają Henryk Miotk.Oprócz emocjonujących biegów na biegaczy czekało mnóstwo innych atrakcji. Koncert zespołu ze słowackiej Łomnicy, zażywanie tabaki kaszubskiej, porady dietetyczne, animacje dla dzieci i bogaty poczęstunek. Na każdego czekał oczywiście piękny medal nawiązujący do legendy o księżnej Damroce.

Organizatorami wydarzenia byli Kaszubskie Stowarzyszenie Kultury Fizycznej oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji w Chmielnie.

Wyniki 10 km: https://zapisy.info/wyniki/131/pliki_wynikow/

Wyniki dzieci i młodzież: https://zapisy.info/wyniki/138/pliki_wynikow/

Wielki Finał Kaszuby Biegają i zakończenie biegowego sezonu na Kaszubach będzie miało miejsce 12 października w Przyjaźni gm. Żukowo.